Tajemnice ATARI

Ludzie listy piszą...


    Otrzymaliśmy od Was mnóstwo listów i telefonów, dotyczących artykułu "DigiCMC", drukowanego w poprzednim numerze :Tajemnic ATARI". Skarżycie się, że program "CMC Demo" nie działa, a dodatkowo powoduje zawieszenie komputera. Zbadaliśmy sprawę i stwierdziliśmy, że autor artykułu zapomniał napisać o pewnej ważnej rzeczy. Nie wspomniał o tym, że poprawiony moduł odgrywający CMC należy dołączyć do programu "CMC Demo", przygotowanego za pomocą Zgrywusa+. Do połączenia można użyć dowolnego kopiera scalającego np. programu Append, który drukowaliśmy kiedyś na łamach naszej gazety. Niedopatrzenie to powstało z naszej winy. Testowaliśmy gotowy i działający program, nie zwróciliśmy więc uwagi na to, że powstał on z połączenia kilku elementów. Nasza wina, przepraszamy.

Redakcja

    Na wstępie chciałbym złożyć gratulacje za wspaniałą gazetę dla atarowców. Jesteście naprawdę profesjonalni. Pomimo, że jestem posiadaczem Spectruma i IBM PC, kupuję wasze pismo regularnie i nie mogę zawsze doczekać się następnego numeru. Przejdę jednak do głównego problemu, czyli emulacji ATARI XL/XE na IBM PC AT 286 16MHz, 1MB RAM, FDD 3.5, FDD 5.25 (obie gęste), HDD 40MB. Z artykułu, zamieszczonego w "Tajemnicach ATARI" nr 8/91 wynika, że odczyt dyskietek ATARI na PC jest możliwy. Mam w związku z tym dwa pytania:

    1. Czy istnieje emulator ATARI XL/XE dla mojej konfiguracji, umożliwiający wczytywanie programu z dysku przeznaczonego dla ATARI?

    2. Jeżeli na pierwsze pytanie odpowiedź jest potakująca, to czy jest możliwe wczytanie programów AVALON-u, które są zabezpieczone dwoma fałszywymi sektorami na dysku?


Bartosz Górecki - BLUE

    Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem naszego pisma, cieszę się, że czytają nas również posiadacze innych komputerów. Jeśli chodzi o pytania, to niestety odpowiedź na nie jest negatywna. O ile mi wiadomo, nie istnieje żaden emulator ATARI XL/XE dla komputera IBM PC. Z drugiej strony nie widzę żadnego powodu, dla którego taki emulator nie został napisany - wszystko zależy od odrobiny dobrej woli programistów, których przecież nie brakuje. A może ktoś z Was wie coś na temat "programowego" małego ATARI, pracującego na IBM PC? Czekam na listy.

Jarosław SyrylakPowrót na start | Powrót do spisu treści | Powrót na stronę główną

Pixel 2002