Tajemnice ATARI

ADAX

    Akcja gry rozgrywa się na opanowanej przez groźnych Obcych planecie, na którą przedostaje się komandos - zwiadowca. Jego zadanie polega na zdobyciu dyskietek z tajnymi planami przeciwnika oraz zniszczenie gigantycznej bazy, w której przygotowywana jest inwazja na Ziemię. Misja ta wymaga nieprzeciętnych umiejętności, ponieważ baza rozciąga się na olbrzymim terenie obejmującym port, lotnisko, elektrownię i inne dziwne obiekty. Na szczęście nasz bohater ma do dyspozycji kolejkę, którą może podróżować bez większych przeszkód. Musi on jednak nieustannie walczyć ze strażnikami - mutantami, krążącymi na wszystkich poziomach bazy oraz z uzbrojonymi po zęby patrolami. Na szczęście, jak na prawdziwego komandosa przystało, jest on perfekcyjnie wyszkolony, a jego broń została doskonale dobrana do każdych warunków walki. Wiele interesujących przedmiotów może również znaleźć w skrzyniach porzuconych na terenie całej bazy - poruszenie joystickiem w dół powoduje pokazanie ich zawartości, zaś wciśnięcie fire - zabranie przedmiotu.

    "Adax" jest jedną z ładniejszych gier zręcznościowych na małe Atari, jakie widziałam w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Autor nie ukrywał co prawda, że inspirował siędobrze wszystkim znaną "Misją", jednak udało mu się stworzyć naprawdę ciekawą i oryginalną grę, w którą warto pograć. Miłośnicy twardych komputerowych pojedynków z pewnością będą usatysfakcjonowani. Oprócz niszczenia wroga na dystans można także zadawać mu ciosy w bezpośrednim starciu. Jest to więc gra dla bezwzględnych zawodników.

    Autor grafiki nieźle się napracował, na ekranie wiele się dzieje, plansze wykonane są bardzo ładnie. Z całą pewnością nie ma tu podstaw do narzekania na monotonię.

    Uwaga! Ta gra wciąga. Gdy ją kupisz, spodziewaj się wielu godzin ślęczenia przy komputerze. Najlepiej przygotuj sobie w zasięgu ręki termos z herbatą i furę kanapek. Zostałeś ostrzeżony(a)!

    P.S. Na prezentowanej powyżej mapie literami zaznaczono przystanki kolejki. Ich rozkład na wyspie można zaobserwować na małej mapce w centrum strony.



Basia



Powrót na start | Powrót do spisu treści | Powrót na stronę główną

Pixel 2002