Tajemnice ATARI

HANS KLOSS


   "Hans Kloss", to nowa gra przygodowo - zręcznościowa, która z pewnością zyska uznanie miłośników "mocnych wrażeń". Gracz wciela się tu w postać superagenta J-23, który właśnie otrzymał kolejne zadanie: zdobyć i przekazać wywiadowi aliantów plany tajnej broni V-2 - straszliwego wynalazku stworzonego przez hitlerowskich naukowców w celu przeważenia losów wojny na korzyść podupadającej Rzeszy. Aby to udaremnić, należy przedostać się do pilnie strzeżonej tajnej bazy Hitlera, zwanej Wilczym Gniazdem. W jej korytarzach czyha na naszego bohatera wiele niebezpieczeństw i śmiercionośnych niespodzianek. Czy jego spryt, doświadczenie i fenomenalny refleks okażą się wystarczające by uniknąć zastawionych z szatańską przebiegłością pułapek i zdobyć przemyślnie ukryte plany? Od tego zależą przecież losy świata pogrążonego w najokrutniejszej z wojen...

   Ta niezwykle intersująca i wciągająca gra, może dostarczyć wiele satysfakcji, a także znakomitej zabawy nawet najbardziej wymagającym amatorom komputerowych pojedynków. Nie można tu narzekać na monotonię, przeciwnie, agent przemierzający liczne korytarze i poziomy "Wilczego Gniazda" musi być stale czujny, przygotowany na najgorsze. Nie sposób przewidzieć, z którego zakrętu korytarza padnie seria sterowanego fotokomórką karabinu maszynowego. Zadanie nie jest proste, gdyby jednak takie było, gra sprawiałaby o wiele mniej przyjemności. Tu rzeczywiście można się poczuć bohaterskim superagentem trzymającym w swych rękach losy świata.

   Warto podkreślić, że "Hans Kloss" posiada znakomitą grafikę, która może zrobić na graczu spore wrażenie. Szczególne uznanie należy się za świetne plansze znajdujące się na początku i na końcu gry. Należy również zwrócić uwagę na staranne dopracowanie szczegółów, a także na pewne akcenty humorystyczne, których wprowadzenie łagodzi nieco napięcie towarzyszące graczowi przez cały czas wykonywania misji. Nie można nie wspomnieć także o bardzo dobrej muzyce, świetnie dobranej jako tło dla dramatycznej i niebezpiecznej akcji. Co prawda umieszczenie przygód dzielnego agenta w wielopoziomowym labiryncie nie jest może rozwiązaniem zbyt nowatorskim, jednakże profesjonalizm wykonania i rozmaitość zaskakujących pułapek może dostatecznie zaabsorbować gracza, by nie zwrócił na to większej uwagi.

   Z czystym sumieniem można więc polecić "Hansa Klossa" nawet najbardziej wybrednym miłośnikom gier komputerowych. Z pewnością nie poczują się rozczarowani.

Basia

Powrót na start | Powrót do spisu treści | Powrót na stronę główną

Pixel 2001