Tajemnice ATARI

KULT

    Firma "ASF" dostarczyła nam także nową, bardzo interesującą grę o nazwie "Kult". Jej akcja rozgrywa się w tragicznym dla ludzkości momencie - z prowadzącego tajemnicze badania Instytutu wydostają się odrażające potwory. Nazwano je owocami wynaturzonego kultu nauki, który obrócił się przeciwko swym wyznawcom. Stanowią one śmiertelne zagrożenie dla wszystkich żyjących na Ziemi istot. W obliczu zagłady zdecydowano wysłać przeciwko mutantom supernowoczesny helikopter, na pokładzie którego znajduje się najlepszy pilot wszechczasów - w jego rolę wciela się uczestnik gry. Czy zdąży on ocalić świat przed atakiem krwiożerczych potworów?

   "Kult", to niesłychanie emocjonująca i wciągająca gra. Jej uczestnikowi potrzebny jest przede wszystkim doskonały refleks, nie zaszkodzi też umiejętność panowania nad sobą (tzw. zimna krew), ponieważ poniesiony emocjami gracz łatwo może utracić joystick. Atakujące dzielnego pilota potwory poruszają się bardzo szybko, lecą w zmieniającym się szyku i pojawiają się znienacka. Na szczęście w grze istnieje ułatwienie w postaci wyświetlacza, który pokazuje w jaki sposób gracz zostanie zaatakowany. Istnieje ponadto możliwość zdobywania różnego rodzaju broni i wykorzystywania jej w zależności od stopnia zagrożenia.

   Gra posiada kilka etapów, zróżnicowanych pod względem trudności. Z całą pewnością dostarczy ona naszym czytelnikom wiele dobrej zabawy i wielu wrażeń. Gracz ma tu do czynienia z prawdziwie trudnym zadaniem, którego wykonanie sprawi mu dużą satysfakcję. Dodatkowymi atutami "Kultu" jest także ładna i dopracowana grafika oraz niezła muzyka. Wszystko to uprzyjemnia grę i sprawia, że poszczególne plansze nie męczą oczu i nie wywołują odczucia monotonii. Sterowanie helikopterem wymaga sporej koncentracji, jednak istnieje możliwość włączenia przerwy w grze. Można wtedy złapać oddech i dać odpocząć joystickowi. Grę polecamy wszystkim tym, którzy lubią postrzelać i potrenować refleks. Na pewno nie poczują się zawiedzeni, gdyż potwory stworzone przez "Kult" są naprawdę groźnymi przeciwnikami.

BASIAPowrót na start | Powrót do spisu treści | Powrót na stronę główną

Pixel 2001