Tajemnice ATARI

TRIX

    "TRIX", to nowa gra zaliczająca się do bardzo popularnego gatunku gier zręcznościowo - logicznych. Zadanie gracza polega na takim manewrowaniu opadającymi na dno studni kolumnami, by ich identyczne elementy znalazły się obok siebie. Powoduje to ich znikanie i uniemożliwia wypełnienie studni. Cała zabawa trwa do momentu, w którym dalsze przesuwanie kolumn staje się niemożliwe. To pozornie łatwe zadanie w rzeczywistości jest jednak dosyć skomplikowane. Mimo znacznej swobody sterowania kolumnami, odpowiednie ustawianie elementów nie jest takie proste. Gra wymaga dużej koncentracji i wyobraźni przestrzennej, a także zdolności przewidywania oraz planowania kolejnych posunięć.

   "Trix" jest dobrą grą dla tych spośród miłośników gier komputerowych, których satysfakcjonuje coś więcej niż dużo strzelaniny na ekranie. Pole do popisu znajdą tu amatorzy logicznych zagadek i wyzwań rzucanych przede wszystkim intelektowi.

   Autor zadbał też o atrakcyjność grafiki: elementy składowe kolumn są wielokolorowe i różnią się kształtami, niektóre spośród nich migoczą i pulsują. Ci, którzy nie posiadają kolorowych monitorów nie będą bardzo poszkodowani, ponieważ elementy te także w "wersji" jednokolorowej prezentują się interesująco. Sprawia to, że gra nie jest monotonna i nie naraża gracza na zbyt szybkie zmęczenie wzroku. Dodatkowym atutem jest też bardzo dobra muzyka uprzyjemniająca ekranowe zmagania. Dzięki temu można więc spędzić dużo czasu grając w "Trixa" i nie będzie to czas zmarnowany.

BasiaPowrót na start | Powrót do spisu treści | Powrót na stronę główną

Pixel 2001