Tajemnice ATARI


W NUMERZE:


Drodzy
Czytelnicy!

    Z planami bywa różnie, każdy o tym wie. W poprzednim numerze zapowiedzieliśmy artykuł o kompresji danych i schemat interfejsu TURBO. Niestety, nie znajdziecie ich w tym numerze. Nie mogliśmy ich zamieścić z przyczyn niezależnych od nas. Mam nadzieję, że pojawią się już za miesiąc. Jeśli już mowa o tym, czego nie ma, to z przykrością muszę wspomnieć o kolejnym odcinku cyklu "Piszemy demo" - cykl jeszcze się nie skończył - powróci.

    W sąsiedniej kolumnie drukujemy, zapowiadany przez Dariusza Żołnę, program do tworzenia grafiki do gier. Jest dość długi, ale warto go mieć, pamiętając, że właśnie przy pomocy takich programów można stać się legendą... Trzy z nich goszczą zresztą na łamach TA. Mimo wielu przeszkód udało mi się nam zebrać słynnych autorów gier i komisyjnie ich przesłuchać. Przeczytajcie, co mają do powiedzenia.

    Bardzo interesująca jest poprawka do CMC, którą drukujemy na stronie 19. Ten temat będziemy kontynuować. W przygotowaniu jest artykuł o dołączeniu próbek dźwiękowych do tego programu muzycznego. Muszę przyznać, że efekty są zaskakujące.

    Kolejny, jubileuszowy numer (25) będzie podwójnym. Znajdziecie w nim wiele materiałów, które przydadzą się Wam na wakacjach, kiedy każdy ma więcej czasu na zabawę z komputerem. Do wakacyjnego urlopu jest jeszcze sporo czasu, ale myślę, że komputer zabiorę ze sobą. A Wy?

Jarosław Syrylak

Powrót na start | Powrót na stronę główną

Pixel 2002