Tajemnice ATARI

"POLACY NIE GĘSI..."

    Miło usłyszeć, że ktoś za granicą (szczególnie za zachodnią) docenił zdolności i wysiłki polskich programistów. Takie wydarzenie mile łechce naszą narodową dumę i pozwala stwierdzić, że "Polacy nie gęsi i swych programistów mają".

   Tym razem doceniono doskonałe gry wyprodukowane w Polsce i na polski rynek: FREDA i MISJĘ. Znany wydawca gier na małe Atari - Zeppelin Games zdecydował się zakupić licencję i wydać obie te gry. Firma ta znana jest u nas z bardzo dobrych produktów, cieszących się i u nas dobrą opinią m.in. ZYBEXA i DRACONUSA. Fakt pojawienia się w ofercie tej firmy gier z Polski nobilituje obie strony. Dzięki rozległej sieci dystrybucyjnej obie te wspaniałe gry poznają użytkownicy Atari w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Hiszpanii i we Włoszech. Na rynku niemieckim obie gry zostały wydane przez firmę K.E. Soft. Oba produkty dotarły także za ocean, do Stanów Zjednoczonych. Już niebawem ich sprzedaż rozpocznie firma Mapda - USA Branche.

   Obie gry musiały zostać dostosowane do wymogów odbiorców z zachodniego rynku. Dodano muzyczki towarzyszące, poprawiono grafikę i zasady gry we FREDZIE (gra stała się łatwiejsza i bardziej wciągająca), na życzenie wydawcy zmieniono tytuł MISJI na MISSION SHARK i oczywiście przetłumaczono gry na angielski.

   Wydawca FREDA i MISJI na polskim rynku - firma AVALON zapowiedziała, że wprowadzi do rozpowszechniania te poprawione wersje (oczywiście z tekstami po polsku). Od października wszyscy kupujący te gry w Laboratorium Komputerowym AVALON otrzymają już nowe, bardziej atrakcyjne produkty. Z czasem, za pośrednictwem sieci legalnych sprzedawców będą sprzedawane tylko nowe wersje FREDA i MISJI.

Janusz Pelc


   Z radością informujemy Państwa, że pojawiła się na polskim rynku kolejna świetna gra przygodowo-zręcznościowa "Miecze Valdgira". Gdańska grupa programistów związana z firmą ASF oddaje nam wszystkim do dyspozycji wspaniały program. Na pierwszy rzut oka przypomina nieco skrzyżowanie ZYBEXa i BLINKYS SCARRY SCOOL, ale całość robi o wiele większe wrażenie i jest okraszona ładniejszą muzyką. Mamy też zaszczyt powiadomić, iż jesteśmy jedynym legalnym dystrybutorem detalicznym "Mieczy Valdgira". Oznacza to, że można kopię tego programu otrzymać zamawiając w sposób analogiczny jak resztę programów. Szczegóły na ostatniej stronie. Życzymy przyjemnej zabawy.

AVALONPowrót na start | Powrót do spisu treści | Powrót na stronę główną

Pixel 2001