Tajemnice ATARI

GRAMY na CMC


    CMC + ATARI stanowi doskonałą zabawkę na długie, zimowe wieczory, w tym także na wieczór wigilijny. Zaprezentuję dziś Państwu komputerowe aranżacje dwóch popularnych kolęd.

   Chciałbym przekazać pewną wskazówkę dla całkiem zielonych muzyków: na początku najlepiej przyjać, że osiem pozycji w patternie odpowiada jednej całej nucie, tzn. aby uzyskać pełną nutę należy zostawić po niej siedem pustych pól w patternie.W ten sposób półnucie odpowiadają cztery pola, ćwierćnucie - dwa, a ósemce - jedno. Korzystając z powyższej metody, można w dość prosty sposób przełożyćna język CMC prawie każdy zapis nutowy.

   Po wczytaniu programu CMC przechodzimy do okienka instr: za pomocą klawisza TAB. W tym okienku przyporządkowujemy odpowiednie instrumenty numerom podanym przy danej kolędzie. Kto lubi i potrafi, może tu poeksperymentować z własnymi brzmieniami instrumentów.

   Następnie przechodzimy do okienka ptrn: i przepisujemy kolejno wszystkie patterny.

   Po wpisaniu ostatniego z nich przechodzimy przy pomocy klawisza TAB do okna song: i wpisujemy dane oznaczone na wydruku jako song:. Ustawiamy odpowiednie tempo i wciskamy kombinację klawiszy CONTROL + P.

   Z życzeniami wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego, Nowego Roku

Marek Pasek

Powrót na start | Powrót do spisu treści | Powrót na stronę główną

Pixel 2001