Tajemnice ATARI


W NUMERZE:


Drodzy
Czytelnicy!

    Zima. Święta. Koniec roku. Co przyniesie następny? Czy będzie łaskawy dla naszego komputera? A dla nas? Wierzę, że tak! Przecież komputer to tylko garść przewodników i półprzewodników. Tym, co go ożywia, jest myśl ludzka, a ta przecież nie cała odlatuje do ciepłych krajów.

Niedźwiedzie śpią głębokim snem w swych gawrach, śnieg okrył wszystko i wszystkich. Szron osiada na drutach wysokiego napięcia. Porażone nieoczekiwanym stopniem zasilania zamarły strategiczne superkomputery wojskowe, drzemią zachłanne elektronowe liczydła bankowe, śniąc o niekończącym się szeregu sald i odsetek, chrapią maszyny w instytutach naukowych, zmęczone zadaniami ponad ich siły... I tylko małe, pełne wigoru Atarynki wiercą się niecierpliwie w pobliżu wigilijnego stołu, nucąc pod nosem kolędę spoglądają ukradkiem przez okno w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę.

Stary, zramolały rok odchodzi, a na jego miejsce przybywa rozkoszny bobasek, pełen wzniosłych planów, pochopnych obiecnic i płonnych nadziei. I tak kręci się odwieczna karuzela pod zimnymi gwiazdami nieskończonego wszechświata.

Świąt radosnych, dostatnich i wesołych, Nowego Roku pomyślnego i jeszcze szczęśliwszego niż poprzedni (choć nieco mniej niż następny) w imieniu całego zespołu, redakcyjnego TA życzy Państwu

Redaktor

Powrót na start | Powrót na stronę główną

Pixel 2001