Tajemnice ATARI


W NUMERZE:


Drodzy
Czytelnicy!

    Jak łatwo zauważyć, zgodnie z obietnicą zmniejszyliśmy czcionkę. Mam nadzieję, że do czytania TA nie potrzebujecie jeszcze okularów, ani mikroskopu.

    W numerze znajdziecie wiele informacji na temat muzyki, a zwłaszcza tej, którą można stworzyć przy pomocy CMC. Dariusz Żołna odtajnia sposób zapisu danych przez ten popularny program.

   Rozpoczęliśmy nowy cykl dotyczący pisania gier. Wielu z Was bardzo chciało, aby artykuły na ten temat pojawiły się na łamach naszej gazety. Dzięki nim sami będziecie mogli spróbować...

   Na rozkładówce znajdziecie mapę do "Klątwy" oraz sposób na przejście tej gry. Powinien on usatysfakcjonować wszystkich wielbicieli twórczości Rolanda Pantoły.

   Zamieszczamy też kilka programów użytkowych, między innymi bardzo ciekawy "Mini-Ramdisk", będący niejako zapowiedzią prawdziwego, dużego ram-dysku, który pojawi się w jednym z najbliższych numerów TA. Godny polecenia jest również artykuł o sterowaniu sprzętem RTV przy pomocy naszego ulubionego ATARI.

   Nie ma w tym numerze kolejnego odcinka cyklu o programowaniu procesora 6502, ale nie martwcie się - ten temat powróci już za miesiąc. Za miesiąc również napiszemy o kilku popularnych systemach turbo do magnetofonów oraz o wielu innych ciekawych rzeczach.

Jarosław Syrylak

Powrót na start | Powrót na stronę główną

Pixel 2001