Tajemnice ATARI

Nowości Avalonu


GEOMETRIA

    Jest to nowy program edukacyjny, przeznaczony do nauki konstrukcji. Pozwala on na szybkie przyswojenie sobie definicji i zasad tworzenia podstawowych figur geometrycznych. Omówiony tu został sposób konstruowania prostych równoległych i prostych prostopadłych, przenoszenie i obrót kąta, dwusieczna. Podane zostały także podstawowe informacje dotyczące odcinka, okręgu, wielokątów, symetrii.

    Program ten w interesujący sposób łączy teoretyczną wiedzę z praktycznym jej zastosowaniem. Wszystkie omawiane figury geometryczne są zdefiniowane, użytkownik zostaje także poinformowany, jakie przybory będą mu potrzebne do stworzenia danej konstrukcji. Dokładnie omówione są zasady i kolejność czynności potrzebnych do wykreślenia np. okręgu wpisanego w kwadrat, czy innych konstrukcji.

    Geometria dostarcza podstawowych wiadomości z zakresu konstrukcji. Może ona być bardzo przydatna zarówno do utrwalania wiedzy już nabytej, jak również służyć pomocą tym, których dopiero czekają zmagania z konstrukcjami geometrycznymi. Program został dobrze opracowany pod względem graficznym, wiadomości merytoryczne obejmują materiał przewidziany w programie szkoły podstawowej.

GLOBAL WAR

    Któż z nas nie marzył o władzy absolutnej. Gra Global War pozwoli Ci, Drogi Graczu, zrealizować sny o potędze. Niestety, tak jak i w życiu, musisz sobie na to zasłużyć. Jesteś głową państwa będącego militarną potęgą. Na początku gry musisz zadecydować, czy będziesz Gorpim, Tse-Punkiem, czy może Infidelem (wybierasz tylko jedną z postaci, pozostałe stają się Twoimi przeciwnikami). Kolejny krok na drodze do władzy nad światem, to podjęcie działań wojennych. Możesz atakować na wiele różnych sposobów - bombowce wyposażone w nuklearne głowice bojowe, gotowe do natychmiastowego startu czekają na Twoje rozkazy. Masz również do dyspozycji broń rakietową, a jeśli nie lubisz działań nadmiernie drastycznych, możesz przeprowadzić atak bronią konwencjonalną. Istnieje także możliwość ataku propagandowego, osłabiającego morale wojsk przeciwnika. Dysponujesz wszelkimi możliwymi rodzajami broni i możesz z nich dowolnie korzystać.

    Zdobycie panowania nad światem nie jest jednak proste - Twój przeciwnik także posiada doskonałe uzbrojenie i zdaje sobie sprawę, o co toczy się gra. Nie ma zamiaru poddać się zbyt łatwo i na każdy Twój atak odpowiada przeciwuderzeniem. Musisz więc niestety liczyć się ze stratami i dobrze zaplanować każde podejmowane działanie oraz przewidywać skutki przeciwnatarcia. Ludność cywilną można chronić poprzez przesiedlenia.

    Grafika Global War została opracowana z dużą starannością i pomysłowością. Scenariusz co prawda jest jakby znany, jednak gry strategiczne (taktyczne) cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wielu graczy. Global War zdecydowanie wyróżnia się wspomnianym znakomitym opracowaniem graficznym oraz oryginalnym potraktowaniem znanego pomysłu (gracz walczy z kilkoma przeciwnikami, a nie z jednym, jak w większości gier strategicznych). Znakomita zabawa dla przyszłych generałów.

THE LAST GUARDIAN

    Do Układu Słonecznego zbliża się eskadra krążowników wojennych. Na ich pokładzie Obcy przygotowują się do inwazji na Błękitną Planetę, zwaną Ziemią. Strzegące bezpieczeństwa ziemskiej cywilizacji siły zbrojne podejmują wysiłek powstrzymania przeciwnika. Zadanie okazuje się zbyt trudne, wkrótce stratedzy kierujący obroną Ziemi przekazują dowódcom nietypowe rozkazy: wszystkie jednostki muszą się natychmiast wycofać - ich miejsce zajmie pojedynczy doskonale uzbrojony myśliwiec. Tylko on ma szansę przedarcia się w głąb eskadry przeciwnika i zlikwidowania jego statków.

    Scenariusz gry nie jest szczególnie wyszukany, mamy tu do czynienia z klasyczną "strzelaniną". The Last Guardian broni się dzięki dobrze opracowanej grafice i dosyć wysokiemu stopniowi trudności. Znakomite ćwiczenie refleksu i "pewnej ręki". Łamacze joysticków od lat 5 do 105 znów mają doskonałą okazję do świetnej zabawy i zdobywania kolejnych rekordów.


BasiaPowrót na start | Powrót do spisu treści | Powrót na stronę główną

Pixel 2002