Tajemnice ATARI


W NUMERZE:


Drodzy
Czytelnicy!

    Chyba najważniejszą z wieści, jakie chciałbym Wam przekazać jest to, że już od następnego numeru wracamy do dawnej objętości, czyli trzydziestu dwu stron. Żegnamy się z działem ST i znów cała gazeta będzie traktować o małym ATARI. Jak Wam się to podoba?

    Wewnątrz numeru znajdziecie kilka dużych artykułów. Tak się złożyło, że drukujemy je razem. Być może niektórym z Was nie spodobają się takie "kobyły", ale z drugiej strony są tematy, których nie można zmieścić na jednej stronie. Polecam zwłaszcza tekst o kompresji, być może nareszcie przestanie być owianą tajemnicą wiedzą magiczną, dostępną jedynie dla nielicznych wybrańców.

    Inny ciekawy temat to transmisja danych pomiędzy ATARI XL i Commodore 64. Wydaje mi się, że dogadanie się choćby przez kabelek będzie krokiem w kierunku zakończenia odwiecznej wojny pomiędzy posiadaczami tych komputerów. Czy to nie jest lepsze?

    Spodobały się Wam poprawki do gier - dostaniecie ich więcej. Będziemy je drukować, jeśli i Wy zechcecie podzielić się z nami swoim dorobkiem. Piszcie o wszelkich ułatwieniach, które znaleźliście.

    Za miesiąc przedstawimy Wam pakiet programów do obsługi modułu RAM-CART. Myślę, że przyda się Wam przede wszystkim handler, który umożliwi współpracę tego urządzenia z dowolnym DOS-em. Przygotowujemy też drugą cześć artykułu o prawdziwych programistach, o którą prosiło wielu Czytelników. Oprócz tego będzie porcja zwykłych, comiesięcznych atrakcji. Do zobaczenia.

Jarosław Syrylak

Powrót na start | Powrót na stronę główną

Pixel 2002